aksesuar seçiminde nasıl davranmalı?

Aksesuar Seçiminde Renk Bütünlüğü

Aksesuarlar, elbiselerinizi tamamlayan ve kimi zaman onların göz alıcı olmalarını sağlayan yardımcı ve tamamlayıcı ögelerdir. Bu sebepten de renk seçimi ve bütünlüğü konusunda biraz kafa yormak, doğru bir tercih olacaktır. Kimi zaman hızlı bir şekilde karar vererek aldığımız bir bileklik ya da saç aksesuarı, çok beğenmemize rağmen, kıyafetlerimizle yeterli uyumu yakalayamayabilir.

Burada en önemli noktalardan birisi, renklerin sıcak ve soğuk şekilde ayrılmasıdır. Bu ayrıma dikkat ederek, sıcak renklerin yoğun olduğu elbiselerinizle beraber, yine sıcak renklerin olduğu aksesuarlar tercih edilebilir. Soğuk renklerle de yine aynı renk türünde olan ve daha metal seçenekler değerlendirilebilir. Çeşitli takıların (altın ve gümüş( yine soğuk renklerle kullanılmasını tavsiye edebiliriz.

aksesuar seçiminde nasıl davranmalı?

aksesuar seçiminde nasıl davranmalı?

Aksesuarların Son Dönemde Modadaki Durumu

Yıl şeklinde ayırmadan, son dönemde moda olan aksesuarlar ile ilgili konuşmak gerekirse, yukarıda yazdıklarımızdan biraz farklı olduğunu itiraf etmemiz gerekecek. Bunun nedeni de çok fazla çeşit ve renkte aksesuarın aynı anda kullanılabilmesidir. Bu durumun da kendi içerisinde belirli bir uyum yakalayabilme ihtimalinden söz edilse bile, genel olarak bir pazar sergisi görünümü ile karşılaşılabilir.

İsabetli Seçim Aksesuarda Nasıl Olmalı

Burada en önemli konunun, genel beğeni ile aksesuarların şekillenmesi gerekliliğidir. Yani, otantik bir seçimle o dönem aksesuar seçimi yapmak istiyorsanız, saçınızdan ayak bileğinize kadar genel bir uyumun bu şekildeki konseptle yakalanması hoş olacaktır. Renk cümbüşü ve çeşitli ürünlerin aynı anda kullanılmasının da bir hava kattığını ve kimi zaman çok estetik bir görüntüyü desteklediğini söylesek de genel anlamda bu kötü sonuçlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir