dantelli gelinlik modeli

Dantelli gelinlik modelleri, son derece ilgi gören konseptlerdir. Son zamanlarda genç kızlar yaz veya kış düğünleri fark etmeksizin tercihlerini dantel detaylara sahip olan gelinlik modellerinden yana yapmaktadır. Bunun farkında olan tasarımcılar her sezon dantel detayını biraz daha yoğun kullanmaya başlamıştır. Özellikle Fransız danteli kullanılarak tasarlanan gelinlikler ışıltısı ve zarafeti ile gelin adaylarını çok çabuk etkilemektedir. Dantelli gelinlik modelleri hakkında detaylara gelelim şimdi.

Dantel detayı tüm gelinlikte kullanılabileceği gibi sadece kol kısımlarında ve gelinliğin etek uçlarında da kullanılabilmektedir. Tamamen dantel detayı kullanılarak oluşturulan gelinlik modelleri oldukça şık ve zarif olmaktadır. Fakat Fransız danteli gibi oldukça pahalı olan parçalar kullanılarak tasarlanan modellerde yer alan dantel detayları parça parça olmaktadır. Özellikle kış aylarında yapılan düğünlerde hem kış mevsiminin dokusuna uygun gelinlik giymek hem de şık olabilmek adına uzun dantel kollu gelinlikler tercih edilmektedir. Yaz mevsiminde ise dantel tercih edilmek isteniyorsa gelin adayları tercihlerini straplez ve gelinliğin bütünü dantel ile kaplanan modellerden yana tercihlerini kullanabilmektedir. Sade gelinlikleri hareketlendirebilmek adına uzun dantel duvaklar kullanılabilmektedir. Uzun duvaklar gelin adaylarının kendilerini daha özel hissetmelerine yardımcı olmaktadır. Dantel detaylar daha çok çan biçiminde olan veya balık formunda olan gelinlik modellerine uygun olmaktadır.

Dantel parçalar kullanıldıkları bütün kıyafetlerin daha zarif ve daha şık olarak algılanmasına yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı gelinlik modelleri başta olmak üzere bütün kıyafet gruplarında, çantalarda ve ayakkabılarda dantel kullanılmaktadır. 2014 Dantelli gelinlik modelleri için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir