güzellik için maske ve kür

Evde Yapılabilecek Güzellik Maskeleri ve Güzellik Kürleri

Evde yapılabilecek güzellik maskeleri ve güzellik kürleri, oldukça güzel bilgiler olarak karşımıza çıkıyor. Evinizde hazırlayabileceğiniz pek çok maske ve karışım sayesinde daha genç ve zinde bir cilde sahip olurken, cildinizdeki yıpranmalarla da savaşabilirsiniz. Organik çözümler ile yapacağınız kürler sayesinde kendinizi arınmış ve daha sağlıklı görünen bir bayan haline getirmeniz artık çok kolay. Elbette beden sağlığı ile cilt sağlığı at başı gider ve bunun için öncelikle sofralarınızda sizin için önemli besin değerleri olan yiyeceklerden daha fazla bulundurmalısınız. Somon balığını daha çok tüketmeli, brokoli ve greyfurt tüketimini de artırmalısınız. Balın mucizevi etkileri olacağını unutmamalı ve havuç limon, ıspanak gibi besinleri daha çok tüketmeye dikkat etmelisiniz.

Kuru bir cilde sahipseniz, nemlendirici olarak bir ölçü bala, aynı ölçüde tereyağı ekleyerek elde edeceğiniz karşımı yarım saat boyunca yüzünüzden ve göz kenarlarınızda bekletebilirsiniz. Daha nemli bir cilde kavuşacağınız gibi B vitamini desteği de almış olacaksınız. Bir başka nemlendirici pratik kür ise, bir miktar havucu zeytinyağında hafif şekilde pişirdikten sonra tüketmek olacaktır.

Daha gergin bir cilt istiyorsanız botoksa ihtiyacınız yok çünkü, elma, limon ve salatalık suyunu karıştırıp elde edeceğiniz karışıma ekleyeceğiniz yarım kaşık alkol ve birkaç damla lavanta sayesinde, cildiniz için harika bir kür elde etmiş olacaksınız. Her gün cildinize uygulayacağınız bu karışım sayesinde cildiniz gergin ve güzel görünecektir. Lekeli bir cilde sahipseniz bu kez de, günlük süt ve alkolden sadece 250 gram kullanarak elde edeceğiniz karışımla sabah akşam cilt temizliği yapın. Tabi karışımı buzdolabında saklamayı da ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir