hamilelik ve beslenme

Hamilelik ve Beslenme

Bayanlar en fazla hamilelik dönemlerinde ve sonrasında mutlaka beslenmelerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Hamilelik ve beslenme, düzenli uyku, egzersizler sayesinde rahatlıkla doğum sırasında ve sonrasında kendinizi hızlı bir biçimde toplama imkânı bulabilirsiniz. Hamilelik döneminden doğumdan sonraya kadar anne ile beslenen bebek için annenin tükettiği besinler çok önemlidir. Hamilelik döneminde beslenmek için vitamin ve minerallerin alınması en önemli şarttır. Tahıl ürünleri, protein, meyve ve sebzelerin mutlaka bol bol tüketilmesi gerekmektedir.

Yediğiniz besinler ile hem kendi sağlığınız hem de doğacak bebeğinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Hamilelik ve beslenme ile ilgili olarak düzenli beslendiğiniz takdirde hamilelik sonrasında da fazla kilolarınızdan hızlı bir biçimde kurtulabilirsiniz. Hamilelik döneminde aldığınız besinler kadar yaptığınız sporun ve egzersizlerin de doğum sırasında ve sonrasında faydası olacaktır. Doğum sırasında sancıların azalması ve doğumdan sonra aldığınız kilolardan kurtulur iken vücudunuzun kendini daha hızlı bir biçimde topladığını görebilirsiniz.

Hamilelik sırasında asla asitli içecek ve yiyeceklerin fazla tüketilmemesi gerekmektedir. Çay ve kahve içmeyi çok seven bir bayan iseniz hamilelik dönemindeki beslenmenize uyarak daha az kahve ve çay tüketmeniz gerekmektedir. Hamilelik sırasında fazlaca su tüketmeniz gerekmektedir. Hamilelik döneminde kan şekerinin düşmesini önlemek için ara öğünlerde ve sürekli olarak meyve tüketmeniz gerekmektedir. hamilelik ve beslenme sırasında dikkat etmeniz gereken husus, fastfood yiyecekler asla tüketilmeli ve yenilecek olan besinlerin mutlaka fazlaca yıkanması, temiz olmasına özen gösterilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir