makyaj yanlışlarına dikkat

Pek çok kadın güzelleşeyim derken, yaptıkları basit makyaj hataları ile olduklarından daha çirkin görünebiliyor. Örneğin bronz ten sevdiği için cilt tonundan birkaç kat daha koyu renkte fondöten kullanan bayanlar, boyun bölgesi ile yüz bölgesindeki ciddi renk tonu ile tam biz uzaylı görünme sahip oluyorlar. Güzel olmanın dışında, son derece itici bir görüntüye sahip oluyor ve terlediklerinde akan fondötenlerinin altından çıkan beyaz tenleri ile de hastalıklı ve tuhaf bir ifadeye sahip oluyorlar. Doğru fondöten seçimi teninizden bir ya da iki ton, açık veya koyu olandır. Daha fazlası değil!

Yapılan bir başka yanlış ise, cilt üzerindeki lekeleri, sivilce veya akne izlerini yok etmek için kullanılan kapatıcıların fondöteninizden çok daha açık renk olması. Özellikle göz çevresindeki koyu renk halkaları kapatmak için fondöten tonunuzdan çok daha açık bir concealer kullanırsanız, yüzünüzde iki ayrı renk oluşur ve bu da sizi komik ve kötü bir duruma düşürür. Kapatıcılarınız, fondöteniniz ve pudranız mutlaka benzer tonlarda olmalıdır.

makyaj yanlışlarına dikkat

makyaj yanlışlarına dikkat

Bir başka sık yapılan hata ise ruj seçimidir. İncecik duraklı bayanların koyu kırmızı ve bordo renkteki rujları sürerek daha ince dudaklara sahip olduklarını ve hoş olmayan bir görünüm kazandıklarını söylemek gerek. İnce dudaklar için mutlaka dudakla aynı tonlarda bir kalem kullanarak dudak çevresi yok edilip kalınlaştırılmalı ve ardından da daha hafif tonlarda rujlar tercih edilmelidir. Ayrıca gündüz vakti çok parlak ve koyu ruj sürmek de sizi güzel yapmaz. Aksine son derece sırıtan bir ifade kazandırır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir