çabuk makyaj

Hızlı Makyaj Teknikleri

Hızlı makyaj teknikleri, çoğu zaman başvurulabilecek olan önemli yöntemler arasında yer almaktadır. Acelemiz olduğunda, sabah erkenden işe yetişmeye çalıştığımızda ihtiyaç duyduğumuz hızlı makyaj püf noktaları için çeşitli teknikleri yazımızda sıralayacağız.

  • Dudak renginize uygun tonların seçiliyor olması, doğal bir görüntüyü destekleyecektir. Bu sade görünüm için önemlidir. Bunun yanı sıra, açık tonlarda ruj kullanımı, yumuşak özellikli pembe rujlar, yine doğal görünüm konusunda önemli avantajlardan birisidir.
  • İki tarafı eşitlemeye çalışmak gibi bir zahmetten kurtulmanızı sağlayan nude farlar, göz kapağınıza uygulayıp, hızlı bir şekilde tamamlanacak işlemlerden birisidir. Ten renginde olan farların daha derin ve aydınlık bir hava kattığı da malumdur. Bu açıdan far seçiminizi ve uygulamanızı bu şekilde yapabilirsiniz.
  • Maskara kullanımında ise dikkat edilmesi gereken, uygulamanın öncelikle kirpik kıvırtıcısına sürülmesi gerekliliğidir. Çok daha etkili bakışlar bu şekilde mümkün olmaktadır.
  • Çok daha doğal olan bir makyaj için BB kremlerin tercih edilmesini tavsiye ediyoruz. Yüzünüzde rahatsız edici bir şekilde kalıp görüntüsü vermeyen BB kremler, yüzünüze eşit bir şekilde uygulandığında ve fondöten yardımıyla sürüldüğünde, bu aşama geçilebilir. Yüzünüzde rahatsız edici şekilde sivilce ve benzeri görüntü yoksa, hızlı makyaj için bu adım geçilebilir.
  • Yüzünüzün tamamı için uygulanabilecek olan bronzer, makyaj alt yapısı konusunda yeterli olacaktır. Sahip oldukları belirli parıltı oranı, bronzer tarafından sağlanan önemli bir avantajdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir