Kilo-Vermenin-Kolay-8-Yolu
“İnsan kendisi için uygun olan besini gerekli miktarlarda, her zaman doğru zamanda almalı. Yeme içme alışkanlıklarını değiştirmek için farklılıkları yavaş yapılmalı. Bol bol Su tüketilerek, az ve sık yiyerek, öğünler atlanmamalı. Kahvaltı alışkanlığı kesinlikle edinilmeli. Tuzu az olabildiğincetüketerek, posalı yiyecekler tercih edilmelidir.

Diyet yapmanın amacı sadece  kilo vermek değildir. Kilo kaybederken iç organlarımıza asla bir zarar vermemektir.Bu altın kuralı unutmayın diyerek Kilo vermenin kolay 8  yolunu denemiş biri olarak sizler için burada açıklayacağım

1. Diyetten Önce ve Sonra diye hayatınızı ikiye ayırmayın.  Siz de  hayatınızı ikiye ayırıyorsanız kilo vermek için, diyet yapıyorsanız .Diyetten sonra normal hayatınıza geri dönüyor sanız. Bu yanlıştan kesinlikle  vazgeçin

2Tek besin diyeti yapmayın.  Tek besin diyeti yapıldığı zaman, vücudumuzun ihtiyacı olan maddeleri vücudumuza vermediğimiz için bir çok sağlık sorunu yaşarsınız. asına sebep olur.

3. Metabozlizmanızın düzgün çalışıp çalışmadığını öğrenin Sağlıklı zayıflamak isteyen bir kişi önce metabolizmasının doğru çalışıp çalışmadığını öğrenmek için bir doktora başvurmalıdır.

4.Diyet yaparken moda diyetleri tecih etmeyin. Bu diyetlerin yerine ,sağlıklı doktor denetimindeki diyetler tercih edilmelidir.

5.Spor ile diyetle birlikte yapın.. Zayıflarken spor ile birlikte  oldukça  fit bir vücuda  kavuşursunuz..Vücutta sarkma gibi sorunlar olmaz.

6.Sağlıklı beslenmeyi bir yaşam biçimi haline getirin. Bilinçsiz diyetlerde tansiyon, kalp damar hastalıları ve  psikolojik  sorunları ortaya çıkar.

7.  Kendi metabolizmasına göre diyet listeleri uygulayın. Bunun için diyete  başlamadan önce bir sağlık kontrolünden geçmeli.Kişiye özek beslenme ve diyet programı düzenlenmeli .

8.Neden şişmanlıyoruz onun ortaya çıkarılması gerekir.Sağlıklı zayıflamanın bazı püf noktalarından biride, neden kilo aldığımızı   tespit  etmeli.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir