makyaj_hileleri_sirlari

Makyaj Hileleri ile Güzellik Sırları

Makyaj hileleri ile güzellik sırları, kadınlar için bilinmesi gereken konulardan sayılmaktadır. Pek çok kişi doğru makyaj teknikleri sayesinde istedikleri kadar güzel ve çekici bir görünüme sahip olabiliyorlar. Makyaj uzmanlarının kişilere sunduğu öneriler ise hiç de yabana atılacak cinsten değil. Makyaja başlamadan önce bilmelisiniz ki yaz aylarında makyaj yapacaksanız ve bronz bir tene sahipseniz asla fondöten kullanmamanız gerektiğidir. Doğal görünümünüzü bozarak kötü görünmek yerine renksiz nemlendiriciler sürebilir ve üzerine makyajınızı yapabilirsiniz. Tabi ki makyaja başlamadan önce de cilt temizliğinizin yapılmış olması son derece önemli.
Kaş boyamak son zamanlarda oldukça favori. Peki elinizde kaş kaleminiz yoksa ne yapacaksınız? Üzülmeyin, koyu tonlarda bir göz farı ile hemen boşlukları doldurup kaşlarınızı güzelleştirebilirsiniz. Gümüş ve kahve tonları bu işlem için oldukça uygun olacaktır.

Pek çok kadının derdi olan bulaşan rimeller için, henüz aldığınız maskarayı hiç kullanmadan önce 1-2 saatliğine açık bırakıp daha sonra kapatın. Böylece akmasını ve bulaşmasını engellemiş olacaksınız.
Eyeliner çekmek konusunda zorluk çekiyorsanız, bu konuda bir tatlı kaşığından faydalanabilir veya cetvelle de düzgün bir hat çizebilirsiniz. Tabi ki daha kolay sürebilmek için mutlaka bir eyeliner fırçası edinmeniz daha doğru olacaktır. Çizeceğiniz çizgiyi beyaz bir kalemle veya fondötenle de belirleyebilir ve o hattı sonradan istediğiniz eyeliner rengine boyayarak da gayet düzgün sonuçlar alabilirsiniz.

Daha anlamlı ve çekici gözlere sahip olmak için kirpiklerinizin gür ama doğal görünmesini istiyorsanız o zaman alt kirpikleriniz için satın alacağınız kısa ve doğal kirpikleri gözünüzün üstündeki kirpiklere uygulayarak çok daha doğal kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir