siyah nokta ve temizleme maskesi

Siyah Noktaları Temizlemek İçin Tarif

Yüzünüzde ortaya çıkan siyah noktalar sizi rahatsız ediyorsa, önereceğimiz tarifi kullanabilirsiniz. Konuyla ilgili çok sayıda tarif bulunduğunu da hatırlatalım. Biz bir tane maskenin yapılışını sizlerle paylaşmak istedik. Dediğimiz gibi, siz en faydalı ve yüzünüze uygun olanı araştırarak bulmalısınız.

Öncelikle rendelenmiş bir limon kabuğu hazırlamalısınız. Bunun ardından da gerekli olan bir diğer malzeme, mısır unu olacaktır. Yoğurt da yine çoğu maskede olduğu gibi bu maskede de yerini alacak. Bir kaşık yoğurdun içerisine, rendelenmiş olan limon kabuğunu dökünüz. Daha sonra ise yine bir kaşık kadar mısır ununu, karışıma atınız. Tümünü tabak içerisinde karıştırdıktan sonra, pamukla yüzünüze sürünüz. Yüzünüzdeki siyah noktalara yedirerek, ancak cildinize zarar vermeden hafifçe bu sürme işlemini uygulayınız.

siyah nokta ve temizleme maskesi

siyah nokta ve temizleme maskesi

Yüzünüzde kurumasını beklemeden, 15 ya da 20 dk içerisinde ılık bir su ile yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir. Maskeyi yıkadığınız sırada da masaj yaparak yüzünüze çok az baskı yapmayı da unutmayınız. Tamamen yıkadıktan sonra ise kuruladığınız cildinize, kullandığınız nemlendiricilerden sürmeniz gerekmektedir. Bu, işin en önemli kısmıdır, diyebiliriz. Zira, cildinizin kuruması ve yıpranması söz konusu olacaktır.

Bazı maskelerde yumurtanın sarısı da kullanılmaktadır. Belirli ölçülerde katılan yumurta sarısı ile diğer malzemelerin karşımı sonucunda, aynı şekilde işlemlere devam edebilirsiniz. Siyah noktalar için birçok maskenin ve tarifin olduğunu da tekrar hatırlatarak, size en uygun olan ve yarar sağlayanı denemenizi tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir