takılar ve şıklık katmaları

Takıların şıklığınız konusundaki önemini ve çeşitli aksesuarların da estetik olarak bir tamamlayıcı olduğunu söylemeye gerek bile yok. Ancak kimi zaman takıların yeterince desteği sağlanamayabiliyor. Üzerinize giydiğiniz kıyafetlerin ortaya çıkmasını sağlamasının yanı sıra, ayrı bir hava da katan bu ayrıntılar, mükemmel bir uyumun yakalanmasını gerekliliğini de beraberinde getiriyor.

Takılardan kastımız sadece önemli maddi değeri olan ziynet eşyaları değil. Bir bileklik ve saçınızdaki toka gibi değişik aksesuarları da bu kategoride değerlendirmek mümkündür. Bu açıdan genel bir takı konusu üzerinde durmak gerekiyor.

takılar ve şıklık katmaları

takılar ve şıklık katmaları

Nasıl Kullanmalı ve Takılarda Renk Seçimi

Öncelikle abartılı ve şatafattan uzak modelleri seçmeye özen göstermelisiniz. Bazı kıyafetler ve ruh halleri dışında da bu tür seçimlerin kendi adımıza yanlış kararlar olduğunu düşünmekteyiz. Bunun en önemli sebebi ise aslında takıların, tüm kozların kullanılması anlamına geldiğidir. Yani, bir de abartıya kaçarak, şıklığınızda ödün vermemeniz, yerinde bir karar olarak değerlendirilebilir. Renklerde ise elbisenin rengine göre bir seçim ideal olacaktır. Çok değişik renk cümbüşlerinin olduğu takıların da sırıttığını söyleyebiliriz. Altın takılarda ise durum çok daha farklıdır. Abiye kıyafetle hoş duran bu tür takıların diğer elbise modelleri ile pek de hoş durmadığını tahmin edebilirsiniz.

Genel olarak bir değerlendirme yapmak gerekiyorsa, söyleyeceklerimiz sadelikten yana olacaktır. Takıların kendi başlarına da oldukça şık ve estetik olmaları, hem kıyafetlerin önüne geçmemeleri hem de uygunsuz durmamaları bakımından akılda tutulmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir